2
Led
Off

Co potřebuje „čerstvé“ miminko?

Na budoucí rodiče se z internetu, televize i časopisů doslova valí informace o tom, co jejich miminko bude nutně potřebovat. Co všechno mají pro něj ještě nakoupit! Tak pozor, nepodléhejte panice. Ono toho zase tolik mít nemusí. Nebo to nemusí mít hned! Například hory plyšáků! Ano, jsou roztomilí. Ale usazuje se v nich dobře prach a jsou „chlupatí“! Z hraček vybíráme pro ta nejmenší mimi takové, které se dají dobře čistit a mýt https://www.kojeneckeobleceni.cz/Edukacni-hracky-c27_510_2.htm. A nepouští chloupky! Myslíme na to, že miminka vše testují pomocí pusinky! Ale zpět k věcem, které by na mrňouska měly doma určitě čekat!
 miminko v postýlce plné hraček
Oblečení
Nachystáme hlavně oblečky na takové to domácí nošení. Dupačky, trička, pyžamka. Těch miminko potřebuje hodně. Při výběru nezapomínáme na to, že se budou často prát. Miminka musí být v čistotě. Nejvhodnější je pro ně oblečení bavlněné. Taková ta různá „bodýčka“ se šikovným zapínáním. Umožňují rychlé přebalování a převlékání. Střih a velikost nesmí omezovat v pohybu, tlačit nebo škrtit! Těch úplně nejmenších velikostí nepořizujeme moc, mohlo by se totiž snadno stát, že je použijeme jen párkrát. Miminka rostou opravdu velmi rychle. Jako z vody! Při nakupování oblečení na ven je potřeba výběr samozřejmě přizpůsobit aktuálnímu ročnímu období. Přidáme ještě pár osušek a bavlněných plen. Tyto „klasické“ pleny dobře sají a pomohou nejen v koupelně, ale i osušování a utírání tekutin všeho druhu.kojenecká lahev, dudlík, plena, chrastítko a kachničky do vany
 
Pleny a kosmetika
Plínekspotřebuje miminko hodně! Klidně si uděláme větší zásobu. Mizí rychle, nejmenší miminka jich spotřebují asi osm za den! Spotřebujeme také dost vlhčených ubrousků, dětské kosmetiky do koupele a po koupeli. Nezapomínáme na to, že pokožka novorozence je citlivá! Všechny přípravky k přebalování a koupání, šampony, krémy, olejíčky, pudry a podobné výrobky musí být kvalitními produkty, které jsou určeny speciálně pro pokožku miminek! Nezapomeneme nachystat vhodnou vaničku, bezpečný teploměr do vody, hezkou žínku. I když kojíme, nachystáme si pro jistotu několik kojeneckých lahví a dudlíků!
 
Na spaní a cesty
Doma je potřeba mít samozřejmě připravenou bezpečnou postýlku s kvalitní matrací, kočárek a autosedačku. Jejich nabídka je opravdu pestrá a někdy je těžké se v tom všem orientovat. Dobře si výběr rozmyslíme, případně se poradíme s rodinou či přáteli. Není potřeba si nechat vnutit příliš předražené modely. Hlavní je pohodlí a zdraví našeho miminka!