25
Říj
Off

Jaké právě teď prožíváme roční období?

Také si kladete otázku, jaké je to vlastně s ročními obdobími? Podle kalendáře našich předků bychom měli právě teď prožívat tuhé zimy, krajina by měla být pokryta popraškem bílého http://www.normalman.cz/ sněhu. Bohužel ladovské obrázky plné sněhu a dětí sáňkujících na kopci, stavějících si sněhuláky a dětí nabalených do kožíšků, je skoro pohádkou.
V současné době majitelé horských vleků mají problém se sněhem i na horách. Skalní lyžaři se mohou svézt jen díky technickému sněhu. Bruslit v přírodě je také problém, rybníky nezamrzají natolik, aby tátové mohli se svými dětmi vzít brusle a zabruslit si.
podzimní žluté slunečnice ve váze
Vyjdete ven a připadáte si, že je jaro anebo podzim. Není výjimkou, že nedávno i rozkvetla tu a tam zahradní květina, vzduch je cítit jarem, a přitom máme mít zimní období. Díky oteplování se můžeme rozloučit s danými ročními obdobími, jak je znali naši předkové. Na jaře se probouzely stromy, včelky a motýli opylovávali rašící květy, teplé léto děti prožívaly většinou u vody, na podzim se měnily barvy, přišly plískanice, opadalo listí a když uhodily tuhé mrazy, napadal sníh a byly bílé Vánoce.
Téměř to vypadá, jako kdybychom se měli rozloučit s ročními obdobími. A proto užívejme si jara, léta, podzimu i zimy tak, jak nám počasí dovolí. Co nám zůstalo, je určitě podzim, protože když přijde podzim, listí na stromech změní barvu do nádherné oranžové, žluté, červené, hnědé.
detail podzimního barevného listí
 Podzim zůstal podzimem. Listí opadává, brodíme se jím v parcích, listí poletuje, děti je sbírají do kytic. Proto: Nechte svůj domov dýchat podzimem! Nasbírané kytice listí vložte doma do vázy a radujte se z barev, které dokáže vykouzlit jen sama příroda. Naaranžujte do oken anebo na terasu před dům zářící oranžové dýně, které jsou různých tvarů, ba i barev. A což teprve krásné žluté slunečnice vyjímající se ve váze! A opět jsme u barev. Podzim je prostě báječně barevný a vy toho využijte a užijte si ve svém domově podzim do sytosti.